Ми говоримо українською

W tym możemy Ci pomóc

Organizowanie pogrzebu osoby bliskiej to jedna z najgorszych chwil w życiu, jaka ci się przydarzy. Ale, niestety, nie ma na to rady. Ukochane osoby odchodzą i będą odchodzić, a ty – mimo niewypowiedzianego smutku, bólu – musisz w wyznaczonym przez prawo czasie pożegnać się z bliskim i pochować jego ciało.

Nasz Dom Pogrzebowy od 25 lat pomaga, wyręcza i doradza w tej najtrudniejszej chwili. Staramy się ulżyć ci tam, gdzie jest to tylko możliwe; załatwimy za ciebie wszelkie formalności związane z urzędem stanu cywilnego, administracją cmentarza i ubezpieczycielem społecznym (ZUS, KRUS, MON). To niedużo, ale w świetle prawa tyle możemy za ciebie zrobić, resztą musisz się zająć osobiście. Tyle dobrego w nieszczęściu, że wszystko załatwisz w jednym miejscu, w naszym Domu pogrzebowym, podczas jednej wizyty, korzystając z naprawdę fachowej, ale przede wszystkim serdecznej pomocy.

 

MOŻESZ NAM ZLECIĆ PRZEWIEZIENIE CIAŁA ALBO URNY Z KRAJU LUB ZAGRANICY pracownicy naszego Pogotowia Pogrzebowego jeździli m.in. do Włoch, Norwegii, Hiszpanii, Irlandii i Rosji. Praktyka nauczyła nas, jak rozmawiać z koronerem i służbami sanitarnymi, by nie piętrzyły formalnych trudności, jak sprawnie przeprowadzić odprawy w konsulatach. Potrafimy szybo i bezpiecznie poruszać się po drogach Polski i Europy.

 MOŻESZ NAM ZLECIĆ KREMACJĘ CIAŁA  w naszej spopielarni.  Udostępniamy dla  rodzin indywidualną salę pożegnań, w której możesz pożegnać się ze zmarłym bezpośrednio przed kremacją o dowolnej porze dnia lub nocy – zakładka KREMACJE

MOŻESZ NAM ZLECIĆ PRZECHOWANIE CIAŁA w naszej chłodni do czasu zakończenia formalności związanych z pochówkiem, a także przyjazdu rodziny, choćby i z najdalszych stron świata.

 

MOŻESZ ZLECIĆ NAM PRZYGOTOWANIA CIAŁA do pogrzebu. Po śmierci szczątki naszych bliskich nie zawsze wyglądają tak, jak chcielibyśmy je zapamiętać. Prawdę mówiąc, rzadko tak wyglądają… Zatrudniamy specjalistów, którzy do pewnego stopnia potrafią temu zaradzić, a już na pewno zawsze umyć, uczesać, wykonać makijaż pośmiertny, ubrać itp.

 

MOŻESZ WYBRAĆ U NAS TRUMNĘ LUB URNĘ ORAZ UTENSYLIA. Znajdziesz u nas kilkadziesiąt modeli trumien i urn z różnych pułapów cenowych, dostępnych od ręki. Inne modele, do obejrzenia w katalogach, na twoje życzenie sprowadzimy w ciągu 24 godzin. Oprócz trumny albo urny, z wielu modeli możesz wybrać u nas krzyż, tabliczkę na krzyż, różaniec, książeczkę do nabożeństwa, bieliznę, buty i odzież pośmiertną.

 

MOŻESZ USTALIĆ U NAS CZAS I MIEJSCE POCHÓWKU, twoja wizyta u administratora cmentarza nie jest w tym celu konieczna.

 

MOŻESZ ZLECIĆ NAM WYKOPANIE GROBU lub OTWARCIE ISTNIEJĄCEGO GROBOWCA, by przygotować miejsce do pochówku. Wbrew pozorom, ta praca wymaga sporych umiejętności i praktyki, zwłaszcza w trudnym terenie lub podczas niesprzyjającej pory roku.

 

MOŻESZ ZDECYDOWAĆ I OMÓWIĆ Z NAMI CHARAKTER I PRZEBIEG POŻEGNANIA. Organizujemy i przeprowadzamy zarówno uroczystości świeckie, jak i religijne. Każda z nich może być zindywidualizowana, a więc wzbogacona o wybraną przez ciebie oprawę słowną(np. mowa pożegnalna, fragment prozy lub wiersza), muzyczną (np. odtworzenie ulubionej melodii zmarłego, występ solisty lub chóru), czy prezentację audiowizualną (galeria zdjęć z podpisami, fragmenty filmów rodzinnych itp.). Jesteśmy otwarci na każdą formę uczczenia pamięci osoby zmarłej.

 

MOŻESZ ZAMÓWIĆ U NAS WIEŃCE LUB WIĄZANKI (wraz ze stosownymi napisami na szarfach) wybrane z katalogu albo zamówić indywidualną kompozycję. Nasze florystki przez lata pracy wykonały kilkadziesiąt tysięcy wieńców i wiązanek, dlatego wiedzą, jak przygotować kompozycję, by ta nie rozpadła się podczas wieszania przy trumnie czy składania przed mogiłą. Wyboru i zakupu możesz u nas dokonać także elektronicznie, ze wskazaniem terminu i miejsca odbioru.

 

MOŻESZ ZAMÓWIĆ U NAS STYPĘ. Coś musi być w stwierdzeniu, że „Pogrzeb jest dla żywych, a nie dla umarłych”. Z roku na rok obserwujemy, że coraz więcej naszych klientów po uroczystości pogrzebowej organizuje poczęstunek dla rodziny i przyjaciół. Prawdopodobnie dlatego, że w dzisiejszych czasach rodzina zbiera się w komplecie jedynie w dwóch przypadkach: wesela lub pogrzebu.

Wyboru potraw i zamówienia dokonasz u nas także elektronicznie. Zlecenia przyjmujemy również od rodzin, które nie organizują u nas pochówków.

 

MOŻESZ U NAS ZAMÓWIĆ NEKROLOG I UŁOŻYĆ KLEPSYDRĘ. Nekrolog zostanie zamieszczony w dowolnie wybranej gazecie (wydanie internetowe i „papierowe”), a także na naszej stronie internetowej, przy czym zanim dojdzie do publikacji, nekrolog powstanie na twoich oczach i sam zatwierdzisz jego kompozycję. Identycznie rzecz się ma z klepsydrą.

 

MOŻESZ U NAS ZAMÓWIĆ POMNIK. Wszystko w jednym miejscu – projekt, wykonawstwo, montaż i… odpowiedzialność – bez dyskutowania, że „poprzedni fachowiec krzywo wymurował, więc musi być krzywo”. Wizualizacja i wycena także internetowo.

 

MOŻESZ U NAS KUPIĆ USŁUGI W SYSTEMIE RATALNYM, bo przecież nie zawsze i nie na wszystko wystarcza pieniędzy. Rozumiemy to, dlatego – jako przedstawiciel firmy oferującej sprzedaż ratalną – proponujemy zakup naszych usług w rozłożonym systemie płatności. SEMPER RATY to system opracowany specjalnie dla klientów domów pogrzebowych, zapewniający dogodne kredytowanie do 36 miesięcy, do kwoty 30 tysięcy złotych.

 

MOŻESZ U NAS WYKUPIĆ UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE po to, by twoi bliscy nie mieli finansowych kłopotów, gdy przyjdzie twój czas. Jako przedstawiciel ubezpieczyciela, jesteśmy upoważnieni do sprzedaży stosownych polis. Allianz Semper proponuje trzy pakiety, z sumami ubezpieczenia od 10 000zł do 30.000 złotych.

 

NOWOŚĆ

 JAKO JEDYNI W REGIONIE PROPONUJEMY TZW. FUNERAL PLANNING, CZYLI SAM MOŻESZ ZAPLANOWAĆ SWÓJ POGRZEB. Ta usługa nie jest kolejnym marketingowym chwytem, a odpowiedzią na wasze pytania.

FAKTY: społeczeństwo starzeje się, osób samotnych przybywa, rodziny rozjeżdżają się po świecie w poszukiwaniu pracy, dzieci żyją zbyt szybko, by właściwie troszczyć się o starszych. Dlaczego sam masz nie zadbać o to, jak będzie wyglądał twój pogrzeb, dlaczego masz nie wybrać miedzy kremacją a pochówkiem, w końcu nawet co ma się stać z twoim majątkiem i kto ma stanąć na straży wykonania twojego testamentu. W tym wszystkim możemy ci pomóc.

Że jeszcze masz czas?! W tym problem, że nie wiadomo. A kiedy będzie wiadomo, będzie też za późno.

Obecnie realizujemy projekt „Zwiększenie jakości i dostępności usług firmy „Wrotniewscy” S.C. w wyniku wdrożenia innowacji produktowej i procesowej w zakresie świadczenia usług pogrzebowych” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.