Ми говоримо українською

Transport w kraju i za granicą

Zgodnie z wymogami prawa, aby przetransportować zwłoki lub szczątki ludzkie z miejsca na miejsce lub z kraju do kraju należy posłużyć się tzw. pojazdem specjalistycznym - spełniającym szereg wymogów sanitarnych - dla uproszczenia nazwijmy go karawanem.

Karawany z ciałem w ruchu międzypaństwowym w obrębie UE odprawiane są przez służby sanitarne poszczególnych krajów, a dodatkowo w niektórych państwach należy spełnić wymogi dodatkowe, np. plombowanie trumny transportowej, instalacja na trumnie filtrów itp.

Oprócz odprawy sanitarnej, należy dokonać również „odprawy” konsularnej, co niekiedy, z uwagi na odległość od miejsca przyjęcia ciała, bywa kłopotliwe logistycznie. Dodajmy, że niezbędny jest też szereg dokumentów, w przewozie międzynarodowym tłumaczonych na dwa języki.

Najkorzystniejszy dla rodziny z punktu widzenia finansowego jest zatem transport urny z prochami.


Nasz Dom Pogrzebowy całą dokumentację związaną z przewozem załatwia – na zlecenie rodziny – we własnym zakresie.

Szczegóły znajdziesz w naszym PORADNIKU.

Obecnie realizujemy projekt „Zwiększenie jakości i dostępności usług firmy „Wrotniewscy” S.C. w wyniku wdrożenia innowacji produktowej i procesowej w zakresie świadczenia usług pogrzebowych” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.