ORGANIZACJA POGRZEBU
 

Jeśli nam pozwolicie, to punkt po punkcie, kwestia po kwestii, przeprowadzimy was przez – co tu dużo mówić – jedną z najbardziej traumatycznych sytuacji, jaka Was spotka w życiu.

Podczas pierwszej wizyty w naszym domu pogrzebowym o paru rzeczach powinniście zdecydować:

 • wybrać rodzaj pogrzebu: tradycyjny czy z kremacją
 • ustalić datę pogrzebu
 • wybrać miejsce pochówku
 • zdecydować się na typ/rodzaj trumny/urny i utensyliów
 • postanowić o charakterze obrządku (religijny, świecki)
 • omówić przebieg uroczystości
 • wybrać usługi towarzyszące
 • zamówić wieńce lub wiązanki
 • ułożyć menu stypy
 • zlecić zamieszczenie nekrologu w prasie
 • zaprojektować klepsydrę
 • wybrać pomnik
 • zdecydować o otoczeniu pomnika

Jak widać, sporo do przemyślenia; w każdej z powyższych spraw będziemy służyć Wam radą wynikającą z doświadczenia, ale decyzji za Was nie podejmiemy.

  Zanim zlecisz nam zorganizowanie pogrzebu, zapoznaj się z zawartością stron GDY KTOŚ UMIERA oraz JAK ZORGANIZOWAĆ POGRZEB.

Najpierw Was wypytamy o sytuację rodzinną; w chwili załatwiania formalności związanych z pochówkiem bliskiego nie musicie o tym wiedzieć, ale my powinniśmy, musimy, Was uprzedzić o konsekwencjach Waszych wyborów na przyszłości. Dla przykładu; dziś wybrany pojedynczy grób dla zmarłego dziadka – grób, na którym w niedalekim czasie na pewno postawicie wcale nie tani nagrobek – przez 20 lat będzie grobem tylko dla niego. Jeśli przed tym czasem odejdzie babcia – a zwykle nie pamiętacie, że każdy z nas może odejść choćby za minutę – to co zrobicie, wykupicie drugi grób i postawicie drugi nagrobek? Nie ma to za dużo sensu. Stąd nasze pytania o sytuację w rodzinie. Nie z ciekawości, ale by w tej niełatwej godzinie pomóc Wam w jak najszerszym zakresie.

Potem porozmawiamy o Waszych preferencjach w sprawie obchodów uroczystości pożegnalnych, rodzaju usług dodatkowych, jakie będziecie mieć do wyboru, odpowiemy na Wasze pytania, doradzimy, powiemy, jakie rozwiązania najczęściej preferują inne rodziny i dlaczego. W każdej chwili będziecie wiedzieć, jak kształtują się koszty pogrzebu, a po zakończeniu przygotowań dostaniecie wstępną specyfikację kosztów, na której uwidoczniona będzie KAŻDA ZŁOTÓWKA, jaką będziecie chcieli wydać. Koszt pogrzebu zależy od Was, to Wy limitujecie wydatki. My natomiast zajmiemy się realizacją tego, co ustalicie, za wyjątkiem wszelkich spraw związanych z wyznawanym przez Was kultem religijnym. Z kapłanem o przebiegu uroczystości w rycie religijnym, transporcie na i z cmentarza, opłacie za pochówek i jej przekazaniu z kapłanem będziecie musieli porozmawiać sami. To żelazna zasada, od której nie odstępujemy.

W dniu pożegnania przeprowadzimy uroczystości zgodnie z ustalonym z Wami scenariuszem obchodów. W związku z wieloletnim doświadczeniem, jesteśmy przygotowani na większość sytuacji, także nie przewidzianych w scenariuszu, choć trzeba przyznać, że i nas czasem życie zaskakuje. Niemniej, pamiętamy, jak ważny to dla Was dzień, więc robimy wszystko, aby przewidywać potencjalne problemy, a powstałe załatwiać na bieżąco.

Za nasze usługi nie pobieramy opłaty z góry (wyjątkiem mogą być pogrzeby, które związane są z przekazaniem trumny/urny firmie w innym rejonie kraju w celu dokończenia uroczystości). Wszystkie koszty, które powstają przed pogrzebem – np. płatność za dokumenty, tłumaczenia, wyrównanie opłaty za grób, czy wykup nowego miejsca – dokonujemy sami i kredytujemy do dnia przekazania nam – lub Wam – zasiłku pogrzebowego od ubezpieczyciela, np. ZUS. Jeśli koszt pogrzebu przewyższył wartość zasiłku, od zakończenia uroczystości pogrzebowych macie 7 dni, by rozliczyć z nami tylko tę kwotę, która przewyższa zasiłek.

  Nasz cennik znajdziesz w zakładce DO POBRANIA/CENNIKI.

NASZE USŁUGI

Translate »